O ŠAMPIONÁTU

29.-31.7.2022

Šampionát WorldSBK je mistrovství světa motocyklů kategorie Superbike, nejvyšší a nejrychlejší třídy závodů sériových silničních motocyklů. Motocykly jsou pro závody upravené jen některými komponenty (tlumiče, části motoru, výfuk). Seriál se jezdí na světových okruzích jako Catalunya, Assen, Donington Park, nebo Phillip Island. Působí zde pět značek – Kawasaki, Yamaha, Ducati, Honda a BMW, za které jezdí světové motocyklové hvězdy.

Kalendář světového šampionátu zasahuje do tří kontinentů, vedle Evropy je to Jižní Amerika a Asie. Uspořádání závodního víkendu podléhá omezením v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření pandemie nemoci covid-19.

Závodní víkend zahrnuje:

  • WorldSBK
  • WorldSSP
  • WorldSSP300
  • Evropský pohár Yamaha R3 bLU cRU
  • Northern Talent Cup

Závody v sobotu i v neděli

Třídy WorldSBK a WorldSSP  mají celkem tři volné tréninky a zahřívací trénink. Dva volné tréninky jezdci odjedou v pátek, třetí je na programu v sobotu. Zahřívací trénink zahájí nedělní program.

V sobotu diváci uvidí i Superpole, které rozhodne o pořadí prvního závodu WorldSBK a nedělního závodu WorldSSP.

Jezdci třídy WorldSBK se postaví na start prvního závodu v sobotu. V neděli mají na program dva závody, a to sprint na 10 kol a závod na klasickou vzdálenost. Jezdci WorldSSP odjedou svůj závod v neděli.  

Harmonogram

Časový harmonogram bude zveřejněn nejpozději 3 týdny před akcí.


Spolupořadatelem akce je AUTOMOTOKLUB MOST v AČR z.s.


Partneři