Mistrovství světa superbiků se přes Itálii přiblížilo k Mostu

14.06.2022 12:42

Na závodním okruhu Marca Simoncelliho v Misanu se odehrál další díl seriálu mistrovství světa superbiků a fanouškům nejrychlejších produkčních motocyklů předvedl, na co se mohou těšit až bude tyto závody hostit český AUTODROM MOST.

V pořadí čtvrté kolo závodů seriálu MOTUL FIM Superbike World Championship 2022 se odehrálo ve dnech 10. až 12. června na závodním okruhu Marca Simoncelliho v Misanu a nabídlo dramatické závody jezdců a jejich strojů v sériích WorldSSP300, WorldSSP a WorldSBK.

V sobotu 11. června se jelo Superpole a první závody. Ve třídě WorldSBK zvítězil Alvaro BAUTISTA a český jezdec Oliver König projel cílem na dvacáté pozici. V závodu WorldSSP byl první Dominique Aegerter a Ondřej Vostatek dojel devatenáctý. Závod WorldSSP300 dokončil na první pozici Vannucci Matteo, zatímco Petr Svoboda byl jedenáctý.

V neděli 12. června se cílem druhého závodu třídy WorldSBK jako první prohnal Alvaro Bautista na Ducati a Oliver König byl devatenáctý. Ve druhém závodu WorldSSP byl vítězem Dominique Aegerter a Ondřej Vostatek dojel na čtyřiadvacátém místě. Druhý závod WorldSSP300 vyhrál Alvaro Diaz, zatímco Petr Svoboda po pádu v závodu nepokračoval.

Seriál mistrovství světa superbiků se během prvních sedmi měsíců roku 2022 proplétá Evropu od Španělska přes Holandsko, Portugalsko, Itálii a Velkou Británii, aby zamířil i do České republiky na AUTODROM MOST, kde se ve dnech 29. až 31. července odehraje jeho šesté kolo.

Pod oficiálním názvem Prosecco DOC Czech Round nabídne kromě samotné série WorldSBK, v níž startují nejrychlejší silniční stroje značek Ducati, Kawasaki, Yamaha, Honda a BMW, i závody tříd

WorldSSP, WorldSSP300, Evropský pohár Yamaha R3 bLU cRU a Northern Talent Cup.

Vedle samotných závodů se mohou fanoušci těšit i na řadu doprovodných akcí a atrakcí, jako vystoupení kaskadéra Martina Krátkého, velkoplošné obrazovky a show promotéra na diváckém svahu.

AUTODROM MOST návštěvníkům navíc nabídne vstup do paddocku a procházku po pit lane s autogramiádou jezdců v ceně vstupenky. Potěšit může určitě i to, že celá akce má probíhat bez jakýchkoliv omezení souvisejících s onemocněním covid-19 a návštěvníci do 18 let mají vstup zdarma.