Razgatlioglu a Bautista si v katedrále rozdělili pocty

22.04.2024 12:05

Alvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati) a Toprak Razgatlioglu (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team) se v neděli v Assenu podělili o vítězství. V závodě Tissot Superpole Race na deset kol vedl Bautista poté, co se úžasnou comebackovou jízdou probojoval do čela závodu a v předposledním kole převzal vedení od Nicolo Bulega (Aruba.it Racing - Ducati).

Bautista, který startoval z pole position, vedl většinu první poloviny druhého závodu, ale když se ve vzduchu objevil déšt, pole se uzavřelo. Razgatlioglu si vybral tento okamžik jako příležitost k útoku, ale Bautista se znovu ujal vedení, než se do něj zamíchali Remy Gardner (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team) a Andrea Locatelli (Pata Prometeon Yamaha).

Turek se na posledních šest kol posunul do vedení, ale v závěrečných fázích byl pod tlakem. Bautista skončil necelou sekundu za tureckým vítězem závodu a Gardner si mohl připsat své první pódium v kariéře. Andrea Iannone (Team GoEleven) skončil na čtvrtém místě před Locatellim.

V příštím kole bude Bautistu a Razgatlioglua dělit pouhých šest bodů a Bulega má po náročném víkendu dalších osm bodů. Ital dokončil druhý závod na osmém místě.

Petr Svoboda získal v Assenu ve druhém závodě SSP300 skvělé třetí místo a upevnil si pozici na předních příčkách šampionátu. Nyní je na průběžném třetím místě a od vedoucího Mogedy ho dělí 10 bodů.

"Ráno jsem se na suché trati v zahřívacím kole cítil opravdu skvěle a očekával jsem, že budu moci bojovat o body. Hned na začátku závodu, ale přišel déšť, takže jsem se vrátil do boxu na mokrou sadu. Zlepšoval jsem se a pocit na motorce byl každým kolem lepší. Závod jsem bral jako zkušenost, abych získal dobrý pocit z Triumphu na mokru," popsal dojmy Ondřej Vostatek, který je v kategorii WorldSSP se dvěma body zatím na celkově 19. pozici.

Další závod šampionátu se odehraje 14.-16. června v italském Misanu, poté následuje Anglie a pak už je na řadě Česká republika (19.-21. července).