Český tým Accolade Smrz Racing BGR vsadí na dva mladé talenty

11.12.2023 09:12

Po fantastické sezóně 2023, která se zapsala do historie tuzemského motosportu - českobudějovický tým Accolade Smrz Racing BGR získal zásluhou španělského jezdce José Luis Perez Gonzaleze titul vicemistra světa v kategorii World Supersport 300 – se tým Jakuba Smrže rozhodl dát šanci dvěma mladým jezdcům.

 

Jedním z nich je také česká naděje Filip Novotný. Teprve šestnáctiletého rodáka z Brna, který v roce 2023 vybojoval pódium v Northern Talent Cupu, tak v příští sezóně čeká debut v mistrovství světa. Jeho týmovým kolegou bude Chris Clark z USA, který v barvách týmu Accolade Smrz Racing BGR startoval již koncem letošní sezóny. 

 

Jakub Smrž, manažer týmu: „Pro sezónu 2024 jsme vsadili na mladou krev. Chris s námi loni odjel dva závodní víkendy. Přestože byl poprvé v Evropě a na nových okruzích, ukázal svůj potenciál. Filip se předvedl v Northern Talent Cupu a po dlouhé době můžeme dát možnost českému nadějnému jezdci. Pro oba to nebude snadné, ale všichni uděláme maximum, abychom bojovali minimálně o světové body. Po sezóně, kdy jsme jeli o titul to bude rozhodně jiná výzva. V tuto chvíli také řeším angažmá našeho jezdce Josého, kterého bych rád viděl v Supersportech.“

 

Filip Novotný: „V první řadě bych rád poděkoval Kubovi a celému týmu za tuto příležitost závodit v mistrovství světa. Nemohu se dočkat na svoji spolupráci s takto úspěšným týmem. Věřím, že to bude sezóna plná zážitků, zkušeností a dobrých výsledků. Určitě mě tato spolupráce posune jako jezdce, a už se moc těším, až se pustíme do práce. Děkuji všem, co mě podporují na cestě za mým snem.“

 

Chris Clark: „Děkuji Kubovi a celému týmu, že mohu být jeho součástí. Opravdu se moc těším na práci se všemi členy týmu s cílem se zlepšit jako jezdec. Díky možnosti odjet s týmem Accolade Smrz Racing BGR poslední dva závody sezóny 2023 jsem poznal, že právě tady bych chtěl působit. Jsem vděčný za tuto příležitost. Vím, že spolupráce s týmem Jakuba Smrže mě hodně posune.”

text+foto: Accolade Smrz Racing BGR

 


Další články


Partneři