Calendar update: Estoril nahradí zrušený Balaton Park

07.06.2024 12:18

V kalendáři WorldSBK pro rok 2024 dojde ke změně a 11. kolo sezony bude hostit portugalský Estoril.

Po zrušení maďarského kola, které bylo naplánováno na srpen, se WorldSBK v roce 2024 pojede v říjnu na okruhu Circuito Estoril. Estorilské kolo se uskuteční od 11. do 13. října a stane se předposledním kolem sezóny 2024. V portugalském areálu se budou konat závody WorldSBK, WorldSSP a WorldWCR, tedy tříd, které měly původně závodit v srpnu v Balaton Parku, ale také evropského superfinále Yamaha R3 bLU cRU.

Vzhledem k tomu, že práce v maďarském areálu nebyly dokončeny v plánovaném termínu (23. až 25. srpna), Balaton Park již nebude hostit závody WorldSBK. Estorilské kolo se uskuteční týden před finále sezony na okruhu Circuito de Jerez - Angel Nieto, takže závěr sezony bude nabitý akcí.

Estoril hostil závody WorldSBK již v roce 2022 a nabídl napínavé souboje. Ve World Superbike se všechny tři závody odehrály do posledního kola s neuvěřitelnými bitvami, do kterých se zapojili Jonathan Rea, Alvaro Bautista a Toprak Razgatlioglu. Ve WorldSSP si Dominique Aegerter připsal dvojité vítězství, zatímco ve WorldSSP300 Samuel Di Sora předvedl neuvěřitelný návrat z 31. místa na startovním roštu a vybojoval senzační vítězství. V roce 2020 byl portugalský podnik dějištěm, kde Rea získal svůj bezprecedentní šestý titul.

Do Mostu WorldSBK zavítá v šestém kole, které se pojede 19-21. července. 


Další články


Partneři